Przeczytaj POMOC aby uniknąć błędów...

O nas

Historia powstania i cel działania

Druko.pl to nowoczesna drukarnia internetowa, oparta na autorskim systemie informatycznym i potężnym parku maszynowym. Główną misją jest szybkie wykonanie i dostarczenie wysokiej jakości usług poligraficznych. Nasze doświadczenie pozwala w łatwy i przejrzysty sposób poprowadzić klienta od pierwszego kontaktu ze stroną produktową, po finalny produkt dostarczony pod wskazany adres. Drukarnia ma swoje początki w 1995 roku, kiedy na lokalnym, śląskim rynku powstała niewielka drukarnia offsetowa. Przez blisko 20 lat firma przekształcała się i rozrastała. Obecnie zatrudniamy kilkudziesięciu specjalistów z zakresu informatyki, marketingu, druku i prac introligatorskich. Równie ważnym jak ludzie są w każdej drukarni maszyny. Nasz park maszynowy to profesjonalne, nowoczesne wielokolorowe maszyny offsetowe, wspierane zestawem urządzeń do obróbki introligatorskiej. Drukujemy w formatach od A7 (105x74 mm) do B0 (1400x1000 mm). Dbając o jakość drukujemy tylko na papierach offsetowych firm International Paper i Arctic Paper. Nieustanne dbanie o stały rozwój technologiczny i logistyczny, pozwala drukarni internetowej druko.pl na szybkie i terminowe realizacje usług poligraficznych w bardzo atrakcyjnych cenach na terenie całego kraju.

System przyjmowania zleceń i sprawdzania plików

Zastosowana w druko.pl autorska platforma informatyczna, pozwala przyjmowanie zleceń w kilka różnych sposobów. Najprostszy i najszybszy sposób zamawiania, dostępny przez całą dobę, to zakup poprzez nasz sklep internetowy. Tą metodą można spokojnie zapoznać się z rozbudowaną ofertą druko.pl, dokonać wyboru produktu, dokonać płatności i przesłać pliki. Zamówienie można złożyć również za pomocą portalu aukcyjnego oraz drogą mailową. Mailowo można też składać pytania dotyczące niestandardowych produktów, które nie są widoczne w naszym sklepie. Odpowiadamy na każde pytanie ofertowe, nawet te bardzo egzotyczne. System informatyczny jest obecny na całym etapie produkcji i umożliwia w prosty sposób sprawdzanie na jakim etapie realizacji jest konkretne zamówienie – od chwili zamówienia do wysyłki paczki kurierem. Naszym podstawowym celem jest wysoka jakość oferowanych usług. Aby wydruki były na wysokim poziomie, niezbędne jest przygotowanie projektów graficznych o odpowiednim standardzie. Nad tym pracują dwa działy techniczne drukarni. Pierwszy, to dział DTP, który weryfikuje nadesłane pliki, dokonuje niezbędnych poprawek i przekazuje je do dalszej realizacji. W przypadku większych problemów służy fachową i rzeczową pomocą. Drugi dział stricte techniczny to naświetlarnia CTP. Fachowcy z CTP przygotowują skomplikowane składki drukarskie i naświetlają płyty do druku offsetowego. Ponieważ dział ten jest w naszej drukarni, możemy niezwykle szybko dokonywać druku i mieć pełną kontrolę nad przebiegiem procesu produkcyjnego.

Park maszynowy, technologia i etapy produkcji

Od lat specjalizujemy się w druku offsetowym. Jest to technologia, która mimo rozwoju innych technik reprodukcji, pozostaje niedościgniona w jakości i szybkości druku. Czterokolorowe maszyny zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów i pasowanie druku. Koszt druku offsetowego jest odwrotnie proporcjonalny do ilości zamawianych materiałów – im większy nakład tym cena jednostkowa jest niższa. Zachęcamy więc do robienia dużych zakupów. Praca drukarni to nie tylko druk. Wydrukowane arkusze trafiają do intorligatorni, gdzie te proste i bardziej skomplikowane produkty nabierają właściwych kształtów i rozmiarów. To właśnie tam, nasza doświadczona kadra plastyków i introligatorów docina, biguje, falcuje, składa, skleja, szyje oraz wykonuje wszelkie inne prace wykończeniowe, tak aby klient otrzymał gotowy zamówiony produkt. Końcowym etapem jest pakowanie i wysyłka – nasze wydruki pakujemy w kartonowe paczki, które owijamy folią strecz i zaklejamy mocną taśmą. Dzięki temu nasze przesyłki są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi i trudami transportu. Korzystamy tylko z usług największych światowych firm kurierskich DHL i UPS, co gwarantuje dostawę w ciągu jednego dnia roboczego.